Skip to content Skip to footer
Özel Konya Başak İlkokulu

Sorgulayıcı - Araştıcı

Etkin, özbenliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek bireyler yetiştiren okulumuzda akademik bilgi ve becerilerin kazandırılması yanı sıra öğrencilerimizin fiziksel zihinsel ve psikolojik ilgi ve beklentilerine
yanıt verebilen, kapsamlı Fen-Matematik ve yabancı dil ağırlıklı öğretim programı uygulanmaktadır.
Dersrslerde mümkün olduğu kadar İngilizce konuşulması sağlanmış, dersler akıllı tahta uygulamasıyla işlenmiş ,görsel dil öğretimi tekniği ile işlenen derslerde başarı sağlanmıştır. Kullanılan materyallerde öğrencilerin seviyelerine uygun olarak seçimler yapılarak yardımcı konu anlatımlı kitaplar, test kitapları, posterler ve flash kartları kullanılmış, İngilizce bilgi yarışmaları ile öğrencilerin İngilizceye olan ilgileri artırılmıştır.
Bilgi yarışmaları, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, tiyatro gösterileri ile öğrencilerin aktif bir şekilde görev almaları sağlanmıştır. Yardım kampanyaları, kermesler düzenlenerek öğrencilerin yardım ve vefa duyguları geliştirilmiş, velilere yönelik seminerler ve kahvaltılı organizasyonlarla birlik, beraberlik ve manevi duygular geliştirilmiştir. Öğrencilerimizle ev ortamı rahatlığında sohbet programları yapılmaktadır,

 

Çağdaş öğretim yöntemleri kullanılmakta ünite sonu değerlendirme soruları ile konular pekiştirilmektedir.
Öğretmenlerin rehberliğinde işlenen derslerimiz öğrencilerin özelliklerine ve seviyelerine göre verilmiş başarı duygusu her öğrenciye tattırılarak, eğitimde ödüllendirme yöntemiyle başarıya ulaşma hedeflenmiştir.
İlkokul İngilizce eğitiminde konuşmaya odaklı, kelime bilgisine ağırlık verme, jest ve mimikleri kullanma, görsel ve işitsel materyallerden yararlanma, grup çalışmalarına ağırlık verme, eğitimde tekrara önem verme, ClassroomExpresson kullanımını öğretme, öğrenci seviyelerine uygun yöntem ve teknikleri kullanma hedeflenmiştir.

* Tek düze eğitim öğretim ve program anlayışından uzak, karşılıklı sevgi ve saygı çerisinde öğrencilerin bireysel nitelikleri geliştirmeleri amaçlanır. bu anlayışla öğrencilerin düşünme, sorun çözebilme, öğrenmeyi ögrenme, etkili iletişim kurma ve araştırma yapma becerilerini geliştirmeleri sağlanır.

BAŞAK İLKOKULU KADROMUZ