Skip to content Skip to footer
Özel Konya Başak Anadolu Lisesi

Emanetleriniz emin ellerde.

Okulumuzun üniversite başarısının her yıl yükselmesinde öğrencilerimızin çok yönlü Ögrenmeyi öğrenen, teknoloji kültürlerine sahip bireyler olmaları için yönlendiren Öğgretmenlerimizin ders dışı saatlerde YGS calışmalarının ve branş ögretmenleriyle yapılan etütlerimizin multivizyon salonlarımızda, tüm labaratuvarlarımızda, kütüphanemizde ögrenmeyi görsellikle birleştiren, bilgisayar destekli eğitimimizin lise birinci sınıftan itibaren YKS'ye yönelik çalışmalarımızın katkısı bulunmaktadır.
Fen ( Fizik – Kimya – Biyoloji ) Dersleri : Gezi gözlem, inceleme, araştırma bilimsel düşünebilme, bilgiyi takip edebilme bilgi ve becerileri günlük hayatta kullanmayı hedefler. Dersler mümkün olduğu kadar laboratuvar ortamlarında işlenir.
Bilginin Ürüne, Ürünün Esere dönüşeceği bir eğitim anlayışıyla öğrencilerimiz yetiştirilmektedir. Akıllı tahta yöntemleri uygulanır. Temel kaynakların yanında Tübitak yayınları takip edilir, Tekrar ve pekiştirme testleri uygulanır. Bilgi yarışmaları deneylerle öğrencilerin derse olan ilgisi artırılır. Bitkisel atık ve atık yağ toplama yarışmalarıyla öğrencilerin çevre bilinci geliştirilir.
Öğrenci merkezli eğitim anlayışında teknolojik imkanlardan yararlanarak, öğrenciyi araştırmaya ve düşünmeye teşvik eden konulara göre slayt cd ve fotoğraflarla, maket, canlandırma şiir ve resim ile anlatma projeleri, hikaye ve diğer materyallerle konuların zenginleştirilmesi hedeflenmiştir. Soru cevap, sözlü tekrar, not tutma teknikleriyle konular pekiştirilmiştir. Konu tekrarı, ödev takibi araştırma, test, performans ve proje ödevleriyle zenginleştirilmiş sunumlar, çevre şartlarına göre birebir yerinde yapılan tarihi ziyaretler, tarihi film, slayt, görsel araç ve gereçlerle işlenen dersler konuların öğrenilmesini sağlamakta, bilgi yarışmaları, tiyatro gösterileri ile konular ziyadesiyle zenginleştirilmektedir.
Öğrencilerimizin derslere ait yaprak testleri konu bitimlerinde Dijital ortamda birebir çözülmektedir.
Soru Bankaları Ödev olarak verilmekte kontrolleri düzenli yapılmaktadır.
Kitap okumaya büyük önem verilmekte Anadolu Mektebi ve Konya İnsan Mektebi çalışmalarına aktif katılım sağlanmaktadır. Her bir öğrencimizin en az 4 Kitap okumaları sağlanmakta ve takibi yapılmaktadır.
Ara sınıflarda Hafta sonları Kulüp Çalışmaları, Sınıf Öğretmenliği Çalışmaları yapılmaktadır.
Öğrencilerimize ders çalışma ortamları ve alışkanlıkları kazandırılmaktadır.
9.Sınıfa başlayan öğrencilerimize yönelik 32 Saatlik Ücretsiz Matematik Kursu verilmektedir.
9-10-11-12.Sınıflara yönelik olarak Konu tarama Testleri(KTT) çalışmaları öğretmenlerimiz tarafından hazırlanarak dijital ortamda öğrencilerle paylaşılmıştır.
11. Sınıftan 12. Sınıfa geçecek öğrencilere Nisan ayında YKS bilgilendirme ve motivasyon toplantısı yapılmaktadır.
11. Sınıftan 12. Sınıfa geçecek öğrencilere Nisan ayından itibaren TYT 1. Etap hazırlık çalışması yapılmaktadır.
12. Sınıflara Yönelik olarak Salı ve Çarşamba günleri 2 saat, Hafta sonu 8 saatlik toplamda 12 Saatlik Desteklemeyle üniversite sınavına hazırlık Kurs Programı yapılmaktadır.
12. Sınıflara Yarıyıl tatilinde YKS Hazırlık Kampları yapılmaktadır.
Öğrencilerimizin gelecekte sanatı bir yaşam parçası haline getirmiş estetik anlayışı yüksek fiziksel ve ruhsal yönüyle gelişmiş bireyler olarak görmek başlıca hedefimizdir.
Öğrencilerimizin kas gelişimleri göz önüne alınarak beceri gelişimlerini üst düzeyde sağlamak adına her hafta farklı kas grubu ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için eğitsel oyunlarımız uygulanmaktadır.
Basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, dart, bocce, okçuluk, koşu turnuvası, bilek güreşi, satranç ve bahar şenlikleri kapsamında birçok yarışmalar,
Okullar arası Konya geneli katıldığımız turnuvalar:
Futsal, voleybol, basketbol, tenis, boks, muay thai, kick boks, masa tenisi, satranç, bocce, oryantring, okçuluk, yüzme, korfbol, dart, karete, taekwondo, judo

* Yaşamak, mevcut kaynakları tüketmek değil, varolana yenilerini eklemek ve onları en iyi biçimde değerlendirmek olduğuna göre amaç, bunları gerçekleştirecek yetkin ve bilge bireyler yetiştirmektir..

BAŞAK ANADOLU LİSESİ KADROMUZ