ÖZEL BAŞAK ANADOLU LİSESİ

Her yıl binlerce öğrencinin üniversite sınavları öncesinde ve sonrasında yaşadığı sıkıntıya, heyecana ve tedirginliğe hepimiz tanığız. Aylarca süren bu sıkıntı sınav günü geldiğinde Türkiye’nin gündemine oturuyor, öncesinde ve sonrasında tartışmalar eksilmiyor. Diyelim öğrenci sınavı kazanıyor bu kez istediği bölümü kazananların azınlıkta olduğu, çoğunun düşlediği meslekle uzaktan yakından alakası olmayan bölümlere girdiği gerçeği yüzümüzde tokat gibi patlıyor.

Çünkü mutsuz, hayalsiz ve geleceksiz bir gençliğe hiç kimse arkasını dönemiyor. Bu gerçek gençler ve aileleri kadar eğitimcilerin de canını yakıyor. Çözümler üretiliyor, uygulamaya sokulmaya çalışılıyor ya da Türkiye’nin gerçeklerine uymuyor diye vazgeçiliyor.

Özel Başak Anadolu Lisesi tüm bu olumsuzlukları aşmaya yönelik uyguladığı eğitim modeliyle gençlerimize farklı bir seçenek oluşturdu. Uyguladığı birçok alanda ki farklı projeleri ile eğitimi kalite standartlarının üstünde bir seviyeye getirdi. Burada hedeflenen geleceğe her yönde güçlü bireyler kazandırmak.  Teknik , tarih, coğrafya , edebiyat , matematik ve fen gibi pek çok bilimsel konuyu eğlenceli deneyler ve gezilerle pekiştirerek öğrencilerimize sunarak, onları hem hayatın hem de bilimin keyifli yüzüyle tanıştırmak.

Bu sayede  gençlerimiz sınav ve gelecek stresinin çok yoğun olarak yaşandığı lise döneminde daha rahat ,  ne istediğini bilen , kendini tanıyan ve gelecek kaygısından uzak bireyler olarak güvenle eğitim hayatına devam ediyor ve kendinden emin adaletli , üretken ve cesur bireyler olarak yaşam içerisindeki  yerlerini alıyorlar.